Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MSMBJ14CAE3
Microsemi Corporation MSMBJ14CAE3
Part Number
MSMBJ14CAE3
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AA
Microsemi Corporation
    0.54747/pcs
  • 794 pcs
Product Parameter
Part NumberMSMBJ14CAE3
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)14V
Voltage - Breakdown (Min)15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)25.8A
Power - Peak Pulse600W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)