Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MPLAD30KP220CA
Microsemi Corporation MPLAD30KP220CA
Part Number
MPLAD30KP220CA
Description
TVS DIODE 220VWM 356VC PLAD
Microsemi Corporation
In Stock 669 pcs
    19.85250/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberMPLAD30KP220CA
Part StatusActive
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)220V
Voltage - Breakdown (Min)245V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)84A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)