Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MPLAD30KP15CA
Microsemi Corporation MPLAD30KP15CA
Part Number
MPLAD30KP15CA
Description
TVS DIODE 15VWM 25.8VC PLAD
Microsemi Corporation
In Stock 647 pcs
    19.85250/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberMPLAD30KP15CA
Part StatusActive
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
Voltage - Breakdown (Min)16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp25.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1164A (1.164kA)
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)