Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MPLAD30KP110CA
Microsemi Corporation MPLAD30KP110CA
Part Number
MPLAD30KP110CA
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC PLAD
Microsemi Corporation
In Stock 370 pcs
    26.93500/pcs
  • 10 pcs
    25.18600/pcs
  • 25 pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberMPLAD30KP110CA
Part StatusActive
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)110V
Voltage - Breakdown (Min)122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)168A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)