Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MPLAD15KP64CA
Microsemi Corporation MPLAD15KP64CA
Part Number
MPLAD15KP64CA
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC PLAD
Microsemi Corporation
    13.48530/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberMPLAD15KP64CA
Part StatusActive
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)64V
Voltage - Breakdown (Min)71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)147A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)