Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MA15KP78AE3
Microsemi Corporation MA15KP78AE3
Part Number
MA15KP78AE3
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO204AR
Product Parameter
Part NumberMA15KP78AE3
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)78V
Voltage - Breakdown (Min)86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)119A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)