Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MA15KP58A
Microsemi Corporation MA15KP58A
Part Number
MA15KP58A
Description
TVS DIODE 58VWM 94VC DO204AR
Product Parameter
Part NumberMA15KP58A
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)58V
Voltage - Breakdown (Min)64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp94V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)160A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)