Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MA15KP28A
Microsemi Corporation MA15KP28A
Part Number
MA15KP28A
Description
TVS DIODE 28VWM 47.5VC DO204AR
Product Parameter
Part NumberMA15KP28A
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
Voltage - Breakdown (Min)31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp47.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)316A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)