Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MA15KP22A
Microsemi Corporation MA15KP22A
Part Number
MA15KP22A
Description
TVS DIODE 22VWM 37.1VC DO204AR
Product Parameter
Part NumberMA15KP22A
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
Voltage - Breakdown (Min)24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp37.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)404A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)