Home Product Index Fans, Thermal Management AC Fans UF12A12-SWLR
Mechatronics Fan Group UF12A12-SWLR
Part Number
UF12A12-SWLR
Manufacturer
Mechatronics Fan Group
Description
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC WIRE
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
AC Fans
Mechatronics Fan Group
    5.95900/pcs
  • 10 pcs
Product Parameter
Part NumberUF12A12-SWLR
Part StatusActive
Voltage - Rated115VAC
Size / DimensionSquare - 120mm L x 120mm H
Width38.00mm
Air Flow81.0 CFM (2.29m³/min)
Static Pressure0.160 in H2O (39.8 Pa)
Bearing TypeSleeve
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise38 dB(A)
Power (Watts)12.00W