Home Product Index Fans, Thermal Management DC Fans G9225L24B-FSR
Mechatronics Fan Group G9225L24B-FSR
Part Number
G9225L24B-FSR
Manufacturer
Mechatronics Fan Group
Description
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
DC Fans
Mechatronics Fan Group
    4.48525/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberG9225L24B-FSR
Part StatusActive
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 92mm L x 92mm H
Width25.00mm
Air Flow34.0 CFM (0.963m³/min)
Static Pressure0.090 in H2O (22.4 Pa)