Home Product Index Fans, Thermal Management DC Fans G1238M48B2-FSR-WS
Mechatronics Fan Group G1238M48B2-FSR-WS
Part Number
G1238M48B2-FSR-WS
Manufacturer
Mechatronics Fan Group
Description
FAN 120X38MM LCKD RTR 48VDC
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
DC Fans
Mechatronics Fan Group
    7.61130/pcs
  • 50 pcs
Product Parameter
Part NumberG1238M48B2-FSR-WS
Part StatusActive
Voltage - Rated48VDC
Size / DimensionSquare - 120mm L x 120mm H
Width38.00mm
Air Flow125.0 CFM (3.54m³/min)
Static Pressure0.320 in H2O (79.7 Pa)