Home Product Index Fans, Thermal Management DC Fans G1225S24B2-FSR
Mechatronics Fan Group G1225S24B2-FSR
Part Number
G1225S24B2-FSR
Manufacturer
Mechatronics Fan Group
Description
FAN 120X25MM LCKD RTR 24VDC
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
DC Fans
Mechatronics Fan Group
    5.88935/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberG1225S24B2-FSR
Part StatusActive
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 120mm L x 120mm H
Width25.00mm
Air Flow54.0 CFM (1.52m³/min)
Static Pressure0.070 in H2O (17.4 Pa)