Home Product Index Fans, Thermal Management DC Fans G1225M12B-FSR
Mechatronics Fan Group G1225M12B-FSR
Part Number
G1225M12B-FSR
Manufacturer
Mechatronics Fan Group
Description
FAN AXIAL 120X25MM 12VDC
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
DC Fans
Mechatronics Fan Group
    5.99550/pcs
  • 50 pcs
Product Parameter
Part NumberG1225M12B-FSR
Part StatusActive
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 120mm L x 120mm H
Width25.00mm
Air Flow78.0 CFM (2.20m³/min)
Static Pressure0.150 in H2O (37.3 Pa)