Home Product Index Fans, Thermal Management DC Fans F8025X24B1-FSR
Mechatronics Fan Group F8025X24B1-FSR
Part Number
F8025X24B1-FSR
Manufacturer
Mechatronics Fan Group
Description
FAN AXIAL 80X25MM TACH 24VDC
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
DC Fans
Mechatronics Fan Group
    4.17325/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberF8025X24B1-FSR
Part StatusActive
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H
Width25.00mm
Air Flow51.0 CFM (1.44m³/min)
Static Pressure0.180 in H2O (44.8 Pa)