Home Product Index Fans, Thermal Management DC Fans E1225H48B-FSR
Mechatronics Fan Group E1225H48B-FSR
Part Number
E1225H48B-FSR
Manufacturer
Mechatronics Fan Group
Description
FAN AXIAL 120X25MM 48VDC
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
DC Fans
Mechatronics Fan Group
    5.99550/pcs
  • 50 pcs
Product Parameter
Part NumberE1225H48B-FSR
Part StatusActive
Voltage - Rated48VDC
Size / DimensionSquare - 120mm L x 120mm H
Width25.00mm
Air Flow82.0 CFM (2.32m³/min)
Static Pressure0.240 in H2O (59.8 Pa)