Home Product Index Circuit Protection Gas Discharge Tube Arresters (GDT) SL1024A145C
Littelfuse Inc. SL1024A145C
Part Number
SL1024A145C
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Description
GDT 145V 10KA
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Gas Discharge Tube Arresters (GDT)
Littelfuse Inc
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberSL1024A145C
Part StatusObsolete
Voltage - DC Spark Over (Nom)145V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Tolerance-
Number of Poles3
Fail ShortNo
Mounting TypeUser Defined
Package / CaseCylinder No Lead, 3 Terminal
Related Products
SL10 10003
Manufacturer: Ametherm
Description: ICL 10 OHM 15% 3A 9.5MM