Home Product Index Circuit Protection TVS - Thyristors P1504UATP
Littelfuse Inc. P1504UATP
Part Number
P1504UATP
Description
SIDACTOR 4CH 140/280V 150A MS013
Littelfuse Inc
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberP1504UATP
Part StatusObsolete
Voltage - Breakover180V, 360V
Voltage - Off State140V, 280V
Voltage - On State4V
Current - Peak Pulse (8/20µs)150A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)45A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements4
Capacitance25pF, 40pF