Home Product Index Circuit Protection Electrical, Specialty Fuses LSRK04.5T
Littelfuse Inc. LSRK04.5T
Part Number
LSRK04.5T
Description
FUSE CRTRDGE 4.5A 600VAC/300VDC
Littelfuse Inc
In Stock 729 pcs
Product Parameter
Part NumberLSRK04.5T
Part StatusActive
Fuse TypeCartridge
Current Rating4.5A
ApplicationsElectrical, Industrial
Features-
Mounting TypeHolder
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension0.811" Dia x 5.000" L (20.60mm x 127.00mm)