Home Product Index Circuit Protection Fuseholders LH252003C
Littelfuse Inc. LH252003C
Part Number
LH252003C
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Description
FUSE BLOK CART 250V 200A CHASSIS
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Fuseholders
Littelfuse Inc
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberLH252003C
Part StatusObsolete
Fuseholder TypeBlock
Fuse TypeCartridge
For Use With/Related ProductsNLN, RLN
Fuse Size1.874" Dia x 7.126" L (47.6mm x 181mm)
Number of Circuits3
Voltage250V
Current Rating200A