Home Product Index Circuit Protection Fuseholders LFJ602003C
Littelfuse Inc. LFJ602003C
Part Number
LFJ602003C
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Description
FUSE BLOCK CART 600V 200A DIN
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Fuseholders
Littelfuse Inc
In Stock 66 pcs
Product Parameter
Part NumberLFJ602003C
Part StatusActive
Fuseholder TypeBlock
Fuse TypeCartridge
For Use With/Related ProductsClass J
Fuse Size1.5" Dia x 5.752" L (38.1mm x 146.1mm)
Number of Circuits3
Voltage600V
Current Rating200A