Home Product Index Circuit Protection Electrical, Specialty Fuses 0LMF03.2U
Littelfuse Inc. 0LMF03.2U
Part Number
0LMF03.2U
Description
FUSE CRTRDGE 3.2A 300VAC NON STD
Littelfuse Inc
    1.97400/pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part Number 0LMF03.2U
Part Status Active
Fuse Type Cartridge
Current Rating 3.2A
Voltage Rating - AC 300V
Package / Case Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension 0.610" Dia x 1.820" L (15.49mm x 46.23mm)