Home Product Index Circuit Protection Electrical, Specialty Fuses 0LMF02.5U
Littelfuse Inc. 0LMF02.5U
Part Number
0LMF02.5U
Description
FUSE CRTRDGE 2.5A 300VAC NON STD
Littelfuse Inc
    1.97400/pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part Number0LMF02.5U
Part StatusActive
Fuse TypeCartridge
Current Rating2.5A
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension0.610" Dia x 1.820" L (15.49mm x 46.23mm)