| Part Number | 0307014.M |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
| Current Rating | 14A |
| Voltage Rating - AC | 32V |
| Voltage Rating - DC | - |
| Response Time | Fast |
| Package / Case | Cartridge, Non-Standard |
| Mounting Type | Holder |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | - |
| Melting I²t | 0.017 |
| Approvals | UL |
| Operating Temperature | - |
| Color | - |
| Size / Dimension | 0.250" Dia x 1.063" L (6.35mm x 26.99mm) |
Manufacturer: ITT Cannon, LLC
Description: CONTACT PIN 16-20AWG CRIMP SLVR
In Stock: 21
Manufacturer: ITT Cannon, LLC
Description: CONTACT PIN 16-20AWG CRIMP SLVR
In Stock: 0
Manufacturer: ITT Cannon, LLC
Description: CAB CON 8 PIN SOD LMFB
In Stock: 649
Manufacturer: ITT Cannon, LLC
Description: CONTACT PIN 20-24AWG CRIMP GOLD
In Stock: 0
Manufacturer: ITT Cannon, LLC
Description: CONTACT PIN 20-24AWG CRIMP GOLD
In Stock: 0
Manufacturer: Cinch Connectivity Solutions
Description: DSUB CON D*U PIN CRIMP
In Stock: 47828
Manufacturer: ITT Cannon, LLC
Description: CONTACT DSUB PIN 26-30AWG CRIMP
In Stock: 23055
Manufacturer: Cinch Connectivity Solutions
Description: DSUB M 20-24 MACH CRIMP G30
In Stock: 2025
Manufacturer: Cinch Connectivity Solutions
Description: 414-30-14-227-400
In Stock: 67732