| Part Number | 02982002ZXT |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Fuseholder Type | Block |
| Fuse Type | Bolt Down |
| For Use With/Related Products | MEGA 298 |
| Fuse Size | 2.700" L x 0.750" W x 0.420" H (68.58mm x 19.05mm x 10.67mm) |
| Number of Circuits | 2 |
| Voltage | 32V |
| Current Rating | 500A |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Orientation | - |
| Termination Style | Bolt Down |
| Contact Material | - |
| Contact Finish | - |
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN PIN RCPT .022-.032 SWAGE
In Stock: 0
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN PIN RCPT .022-.032 SWAGE
In Stock: 0
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN PIN RCPT .022-.032 SWAGE
In Stock: 0
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN PIN RCPT .022-.032 SWAGE
In Stock: 0
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN PIN RCPT .022-.032 SWAGE
In Stock: 0
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN PIN RCPT .022-.032 SWAGE
In Stock: 0
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN PIN RCPT .022-.032 SWAGE
In Stock: 0
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN PIN RCPT .022-.032 SWAGE
In Stock: 0
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN PIN RCPT .022-.032 SWAGE
In Stock: 0
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN PIN RCPT .022-.032 SWAGE
In Stock: 0