| Part Number | 0293575.H |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Fuse Type | Automotive |
| Current Rating | 75A |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 32V |
| Response Time | Slow |
| Package / Case | Auto Link |
| Mounting Type | Holder |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | - |
| Melting I²t | - |
| Approvals | - |
| Operating Temperature | - |
| Color | Gray |
| Size / Dimension | 0.906" L x 0.646" W x 1.205" H (23.00mm x 16.40mm x 30.60mm) |
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN PC PIN CIRC .025DIA TINLEAD
In Stock: 0
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN PC PIN CIRC 0.025DIA GOLD
In Stock: 0
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN PC PIN CIRC 0.025DIA GOLD
In Stock: 0
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN PC PIN CIRC 0.025DIA GOLD
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 22COND 22AWG BROWN 500'
In Stock: 0
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN PIN RCPT .022-.034 HEX
In Stock: 0
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN PIN RCPT .022-.034 HEX
In Stock: 0
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN PIN RCPT .022-.034 HEX
In Stock: 11082