| Part Number | 0232002.M |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
| Current Rating | 2A |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Voltage Rating - DC | - |
| Response Time | Medium |
| Package / Case | 5mm x 20mm |
| Mounting Type | Holder |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 100A |
| Melting I²t | 8.47 |
| Approvals | METI |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Color | - |
| Size / Dimension | 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) |
Manufacturer: Honeywell Sensing and Productivity Solutions T&M
Description: MATING CONNECTOR
In Stock: 0
Manufacturer: Honeywell Sensing and Productivity Solutions T&M
Description: MATING CONNECTOR
In Stock: 0
Manufacturer: Honeywell Sensing and Productivity Solutions T&M
Description: MATING CONNECTOR
In Stock: 0
Manufacturer: Honeywell Sensing and Productivity Solutions T&M
Description: MATING CONNECTOR
In Stock: 0
Manufacturer: Honeywell Sensing and Productivity Solutions T&M
Description: MATING CONNECTOR
In Stock: 0
Manufacturer: Honeywell Sensing and Productivity Solutions T&M
Description: MATING CONNECTOR
In Stock: 0