| Part Number | 0224005.MXUP |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
| Current Rating | 5A |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Voltage Rating - DC | - |
| Response Time | Fast |
| Package / Case | 2AG, 5mm x 15mm (Axial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 100A |
| Melting I²t | 17 |
| Approvals | CE, CSA, UL |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Color | - |
| Size / Dimension | 0.185" Dia x 0.570" L (4.70mm x 14.48mm) |
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE GLASS 100MA 250VAC 125VDC
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE GLASS 100MA 250VAC 125VDC
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE GLASS 100MA 250VAC 125VDC
In Stock: 0