| Part Number | 0215005.MXF151SPP |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Fuse Type | Cartridge, Ceramic |
| Current Rating | 5A |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Voltage Rating - DC | - |
| Response Time | Slow |
| Package / Case | 5mm x 20mm (Axial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 1.5kA |
| Melting I²t | 66.095 |
| Approvals | CE, CQC, CSA, KC, PSE, UR, VDE |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Color | - |
| Size / Dimension | 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) |
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE CERAMIC 1A 250VAC 5X20MM
In Stock: 697
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE CERAMIC 1A 250VAC 5X20MM
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE CERAMIC 1A 250VAC 5X20MM
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE CERAMIC 1A 250VAC 5X20MM
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE CERAMIC 1A 250VAC 5X20MM
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE CERAMIC 1A 250VAC 5X20MM
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE CERAMIC 1A 250VAC 5X20MM
In Stock: 2173
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE CERAMIC 1A 250VAC 5X20MM
In Stock: 25847