| Part Number | LTST-5630VSWT |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Color | Yellow |
| Configuration | - |
| Lens Color | - |
| Lens Transparency | Diffused |
| Millicandela Rating | - |
| Lens Style/Size | Rectangle with Flat Top |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.3V |
| Current - Test | 120mA |
| Viewing Angle | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 590nm |
| Wavelength - Peak | 591nm |
| Features | - |
| Package / Case | 4-SMD, Flat Leads |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 5.30mm L x 3.00mm W |
| Height (Max) | 0.90mm |
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: LED ORANGE CLEAR 2SMD R/A
In Stock: 0
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: LED GREEN CLEAR 2SMD R/A
In Stock: 0
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: LED YELLOW CLEAR 2SMD R/A
In Stock: 0
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: LED GREEN CLEAR 2SMD R/A
In Stock: 0
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: LED ORANGE CLEAR 2SMD R/A
In Stock: 0
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: LED GREEN CLEAR 2SMD R/A
In Stock: 0