| Part Number | LTS-4817SW-P |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Number of Characters | 1 |
| Size / Dimension | 0.630" H x 0.386" W x 0.083" D (16.00mm x 9.80mm x 2.10mm) |
| Display Format | - |
| Digit/Alpha Size | 0.39" (10.00mm) |
| Display Type | 7-Segment |
| Common Pin | Common Anode |
| Color | White |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.95V |
| Current - Test | 5mA |
| Millicandela Rating | 44mcd |
| Wavelength - Peak | - |
| Power Dissipation (Max) | 70mW |
| Package / Case | 10-SMD, No Lead |
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: DISPLAY 1DGT ORANGE 1.0" CC
In Stock: 0
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: DISPLAY 1DGT GREEN 1.0" CC
In Stock: 0
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: DISPLAY 1DGT RED LC 1.0" CCR&LHD
In Stock: 0
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: DISPLAY 1DGT ORANGE 1.0" CA
In Stock: 0
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: DISPLAY 1DGT GREEN 1.0" CA
In Stock: 0
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: DISPLAY 1DGT RED 1.0" LC CAR&LHD
In Stock: 0
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: LED 7-SEG .28" 1DIGIT BLUE CC
In Stock: 1960
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: DISPLAY 1DGT RED LC 0.28" CC
In Stock: 0
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: DISPLAY 1DGT ORANGE 0.28" CC
In Stock: 0
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: DISPLAY 1DGT GREEN 0.28" CC
In Stock: 0