| Part Number | LTL-4231NHDP |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Color | Green |
| Wavelength - Peak | 565nm |
| Configuration | Single |
| Current | 30mA |
| Millicandela Rating | 12.6mcd |
| Viewing Angle | 60° |
| Lens Type | Diffused, Tinted |
| Lens Style/Size | Round with Domed Top, 2.90mm |
| Voltage Rating | 2.1V |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: LED RED DIFF 4.8MM ROUND T/H
In Stock: 62318
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: LED RED CLEAR 4.8MM ROUND T/H
In Stock: 0
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: LED GRN DIFF 4.8MM ROUND T/H
In Stock: 21987
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: LED CBI 5MM GREEN GRN DIFF TH
In Stock: 0
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: LED GREEN CLEAR 4.8MM ROUND T/H
In Stock: 0
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: LED YELLOW DIFF 4.8MM ROUND T/H
In Stock: 7214