| Part Number | LTM8073EY#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3.4V |
| Voltage - Input (Max) | 60V |
| Voltage - Output 1 | 0.8 ~ 15 V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Current - Output (Max) | 5A |
| Power (Watts) | - |
| Voltage - Isolation | - |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Features | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Efficiency | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-BBGA |
| Size / Dimension | 0.35" L x 0.24" W x 0.11" H (9.0mm x 6.2mm x 2.8mm) |
| Supplier Device Package | 48-BGA (9x6.25) |
| Control Features | - |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG 6 BUCK/LINEAR 121BGA
In Stock: 107
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG 6 BUCK/LINEAR 121BGA
In Stock: 40
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG UMOD 5A 5OUT LDO 121BGA
In Stock: 111
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG 6 BUCK/LINEAR 121BGA
In Stock: 78
Manufacturer: Linear Technology
Description: DC/DC CONVERTER 0.97-18V 3.5A
In Stock: 93
Manufacturer: Linear Technology
Description: DC/DC CONVERTER 0.97-18V 3.5A
In Stock: 229
Manufacturer: Linear Technology
Description: DC/DC CONVERTER 0.97-18V 3.5A
In Stock: 754