| Part Number | LTM4613IY |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 5V |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Output 1 | 3.3 ~ 15 V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Current - Output (Max) | 8A |
| Power (Watts) | - |
| Voltage - Isolation | - |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Features | OVP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Efficiency | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 133-BBGA Module |
| Size / Dimension | 0.59" L x 0.59" W x 0.17" H (15.0mm x 15.0mm x 4.3mm) |
| Supplier Device Package | 133-BGA (15x15) |
| Control Features | - |
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: LED DOT MATRIX G/R 16X32 3.14"
In Stock: 0
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: DISPLAY MULTI ALPH-NUM R/G .28"
In Stock: 0