| Part Number | LTC6950IUHH#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Clock/Frequency Synthesizer, Fanout Buffer (Distribution) |
| PLL | Yes |
| Input | Clock |
| Output | CMOS, LVDS, PECL |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:5 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Frequency - Max | 1.4GHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Voltage - Supply | 3.15 V ~ 5.25 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 48-QFN (5x9) |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OSC SILICON PROG TSOT23-5
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OSC SILICON PROG TSOT23-5
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OSC SILICON PROG TSOT23-5
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OSC SILICON PROG TSOT23-5
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OSC SILICON PROG 10MSOP
In Stock: 680
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OSC SILICON PROG 10MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OSC SILICON PROG 10MSOP
In Stock: 2053
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OSC SILICON PROG 10MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OSC SILICON PROG 8-MSOP
In Stock: 1546
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OSC SILICON PROG 8-MSOP
In Stock: 0