| Part Number | LTC6363HMS8#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Amplifier Type | Differential |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Slew Rate | 75 V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 500MHz |
| -3db Bandwidth | 35MHz |
| Current - Input Bias | 100nA |
| Voltage - Input Offset | 25µV |
| Current - Supply | 1.9mA |
| Current - Output / Channel | 55mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.8 V ~ 11 V, ±1.4 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC DRIVER TRUE ZERO 8DFN
In Stock: 121
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC DRIVER TRUE ZERO 8DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC DRIVER TRUE ZERO 8-MSOP
In Stock: 238
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC DRIVER TRUE ZERO 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC DRIVER TRUE ZERO 8DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC DRIVER TRUE ZERO 8DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC DRIVER TRUE ZERO 8MSOP
In Stock: 250
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC DRIVER TRUE ZERO 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC DRIVER TRUE ZERO 8DFN
In Stock: 8
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC DRIVER TRUE ZERO 8DFN
In Stock: 0