| Part Number | LTC6244HVCMS8#TRPBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Number of Circuits | 2 |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Slew Rate | 40 V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 50MHz |
| -3db Bandwidth | - |
| Current - Input Bias | 1pA |
| Voltage - Input Offset | 50µV |
| Current - Supply | 7mA |
| Current - Output / Channel | 55mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.8 V ~ 11 V, ±1.4 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP GP 50MHZ RRO 8DFN
In Stock: 1150
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP GP 50MHZ RRO 8DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP GP 50MHZ RRO 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP GP 50MHZ RRO 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP GP 50MHZ RRO 8DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP GP 50MHZ RRO 8DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP GP 50MHZ RRO 8MSOP
In Stock: 1087
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP GP 50MHZ RRO 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP GP 50MHZ RRO 8DFN
In Stock: 682
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP GP 50MHZ RRO 8DFN
In Stock: 0