| Part Number | LTC6085CDHC#TRPBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Number of Circuits | 4 |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Slew Rate | 0.5 V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 1.5MHz |
| -3db Bandwidth | - |
| Current - Input Bias | 1pA |
| Voltage - Input Offset | 300µV |
| Current - Supply | 110µA |
| Current - Output / Channel | 12.5mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-WFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 16-DFN-EP (5x3) |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP GP 3.5MHZ RRO 10DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP GP 3.5MHZ RRO 10DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP GP 3.5MHZ RRO 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP GP 3.5MHZ RRO 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP GP 3.5MHZ RRO 8MSOP
In Stock: 617
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP GP 3.5MHZ RRO 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP GP 3.5MHZ RRO 10DFN
In Stock: 2181
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP GP 3.5MHZ RRO 10DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP GP 3.5MHZ RRO 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP GP 3.5MHZ RRO 8MSOP
In Stock: 0