| Part Number | LTC4449IDCB#TRMPBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Driven Configuration | Half-Bridge |
| Channel Type | Synchronous |
| Number of Drivers | 2 |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Voltage - Supply | 4 V ~ 6.5 V |
| Logic Voltage - VIL, VIH | 3V, 6.5V |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | 3.2A, 4.5A |
| Input Type | Non-Inverting |
| High Side Voltage - Max (Bootstrap) | 42V |
| Rise / Fall Time (Typ) | 8ns, 7ns |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 8-DFN (2x3) |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC HIGH-SIDE DVR HS HV 8-MSOP
In Stock: 350
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC HIGH-SIDE DVR HS HV 8-MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC HIGH-SIDE DVR HS HV 8-MSOP
In Stock: 144
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC HIGH-SIDE DVR HS HV 8-MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC HIGH-SIDE DVR HS HV 8-MSOP
In Stock: 206
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC HIGH-SIDE DVR HS HV 8-MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC HIGH-SIDE DRIVER HS HV 8-MSOP
In Stock: 367
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC HIGH-SIDE DVR HS HV 8-MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC HIGH-SIDE DVR HS HV 8-MSOP
In Stock: 468
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC HIGH-SIDE DVR HS HV 8-MSOP
In Stock: 0