| Part Number | LTC4417IGN#TRPBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Source Selector Switch |
| FET Type | P-Channel |
| Ratio - Input:Output | 3:1 |
| Internal Switch(s) | No |
| Delay Time - ON | 1.4µs |
| Delay Time - OFF | 700ns |
| Current - Output (Max) | - |
| Current - Supply | 28µA |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 36 V |
| Applications | Battery Backup, Handheld/Mobile Devices |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 24-SSOP |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC POWER MANAGER USB TSOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC POWER MANAGER USB TSOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OR CTRLR SRC SELECT TSOT23-5
In Stock: 2000
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OR CTRLR SRC SELECT TSOT23-5
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OR CTRLR SRC SELECT TSOT23-6
In Stock: 27500
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OR CTRLR SRC SELECT TSOT23-6
In Stock: 7500
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ORING DIODE CTLR TSOT23-6
In Stock: 500
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ORING DIODE CTLR TSOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OR CTRLR SRC SELECT TSOT23-6
In Stock: 500
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OR CTRLR SRC SELECT TSOT23-6
In Stock: 0