| Part Number | LTC4415IDHC#TRPBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Source Selector Switch |
| FET Type | P-Channel |
| Ratio - Input:Output | 2:2 |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Delay Time - ON | - |
| Delay Time - OFF | - |
| Current - Output (Max) | 4A |
| Current - Supply | 44µA |
| Voltage - Supply | 1.7 V ~ 5.5 V |
| Applications | Battery Backup, High Current Switch |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-WFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 16-DFN (5x3) |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC POWER MANAGER USB TSOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC POWER MANAGER USB TSOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OR CTRLR SRC SELECT TSOT23-5
In Stock: 2000
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OR CTRLR SRC SELECT TSOT23-5
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OR CTRLR SRC SELECT TSOT23-6
In Stock: 27500
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OR CTRLR SRC SELECT TSOT23-6
In Stock: 7500
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ORING DIODE CTLR TSOT23-6
In Stock: 500
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ORING DIODE CTLR TSOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OR CTRLR SRC SELECT TSOT23-6
In Stock: 500
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OR CTRLR SRC SELECT TSOT23-6
In Stock: 0