| Part Number | LTC4413EDD#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Source Selector Switch |
| FET Type | P-Channel |
| Ratio - Input:Output | 2:1 |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Delay Time - ON | 50µs |
| Delay Time - OFF | 4µs |
| Current - Output (Max) | 2.6A |
| Current - Supply | 25µA |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Applications | Handheld/Mobile Devices |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 10-DFN (3x3) |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC RF PWR CNTRL 2.7GHZ TSOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC RF PWR CNTRL 2.7GHZ TSOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC RF PWR CNTRL 2GHZ DUAL 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC RF PWR CNTRL 2GHZ DUAL 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC RF PWR CNTRL 2.7GHZ TSOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC RF PWR CNTRL 2.7GHZ TSOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC RF PWR CNTRL 2GHZ DUAL 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC RF PWR CNTRL 2GHZ DUAL 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC RF PWR CNTRL 2.7GHZ SGL 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC RF PWR CNTRL 2.7GHZ SGL 8MSOP
In Stock: 0