| Part Number | LTC4266IGW#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Controller (PSE) |
| Number of Channels | 4 |
| Power - Max | 25.5W |
| Internal Switch(s) | No |
| Auxiliary Sense | No |
| Standards | 802.3at (PoE+), 802.3af (PoE) |
| Voltage - Supply | 45 V ~ 57 V |
| Current - Supply | 2.4mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 36-BSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 36-SSOP |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC CONTROLLER HOT SWAP TSOT23-6
In Stock: 4000
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC CONTROLLER HOT SWAP TSOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC CONTROLLER HOT SWAP TSOT23-6
In Stock: 2500
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC CONTROLLER HOT SWAP TSOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC CONTROLLER HOT SWAP TSOT23-6
In Stock: 500
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC CONTROLLER HOT SWAP TSOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC CONTROLLER HOT SWAP TSOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC CONTROLLER HOT SWAP TSOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC CONTROLLER HOT SWAP TSOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC CONTROLLER HOT SWAP TSOT23-6
In Stock: 0