| Part Number | LTC3780IG#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Output Type | Transistor Driver |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck-Boost |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Phases | 1 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4 V ~ 30 V |
| Frequency - Switching | 200kHz ~ 400kHz |
| Duty Cycle (Max) | 99% |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Clock Sync | No |
| Serial Interfaces | - |
| Control Features | Current Limit, Enable, Power Good, Soft Start |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Package / Case | 24-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Supplier Device Package | 24-SSOP |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG DL BUCK/LINEAR 10MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG DL BUCK/LINEAR 10MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 16SSOP
In Stock: 208
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 16SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 28SSOP
In Stock: 498
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 28SSOP
In Stock: 18
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 16SSOP
In Stock: 2265
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 16SSOP
In Stock: 0