| Part Number | LTC3734EUH#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Applications | Controller, Intel Mobile CPU |
| Voltage - Input | 4 V ~ 30 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output | 0.7 V ~ 1.71 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5x5) |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG DL BUCK/LINEAR 10MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG DL BUCK/LINEAR 10MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 16SSOP
In Stock: 208
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 16SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 28SSOP
In Stock: 498
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 28SSOP
In Stock: 18
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 16SSOP
In Stock: 2265
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 16SSOP
In Stock: 0