| Part Number | LTC3677EUFF-3#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Applications | General Purpose |
| Current - Supply | 90mA |
| Voltage - Supply | 1.6 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 44-PowerWFQFN |
| Supplier Device Package | 44-QFN (4x7) |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG TRPL BCK/LINEAR 12DFN
In Stock: 500
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG TRPL BCK/LINEAR 12DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG TRPL BCK/LINEAR 8-DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG TRPL BCK/LINEAR 8-DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG TRPL BCK/LINEAR 8-DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG TRPL BCK/LINEAR 8-DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC PWR SUPPLY + LED DRVR 44QFN
In Stock: 465
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC PWR SUPPLY + LED DRVR 44QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC PWR SUPPLY + LED DRVR 44QFN
In Stock: 130
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC PWR SUPPLY + LED DRVR 44QFN
In Stock: 0