| Part Number | LTC3546EUFD#TRPBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Function | Step-Down |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Input (Min) | 2.25V |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.6V |
| Voltage - Output (Max) | 5V |
| Current - Output | 1A, 2A |
| Frequency - Switching | 2.25MHz, 750kHz ~ 4MHz |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 28-QFN (4x5) |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 10-DFN
In Stock: 374
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 10-DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 10-DFN
In Stock: 24
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 10-DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 10-DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 10-DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 10-DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 10-DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 6DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 6DFN
In Stock: 0