| Part Number | LTC3129IMSE-1#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck-Boost |
| Output Type | Programmable |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 1.92V |
| Voltage - Input (Max) | 15V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |
| Voltage - Output (Max) | 15V |
| Current - Output | 200mA |
| Frequency - Switching | 1.2MHz |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-TFSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 16-MSOP-EP |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BOOST ADJ 1.5A SYNC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BOOST ADJ 1.5A SYNC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BOOST ADJ 1.5A SYNC
In Stock: 342
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BOOST ADJ 1.5A SYNC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BOOST ADJ 2.5A SYNC 12DFN
In Stock: 2184
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BOOST ADJ 2.5A SYNC 12DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BST ADJ 2.5A SYNC 12MSOP
In Stock: 1875
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BST ADJ 2.5A SYNC 12MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BST ADJ 2.5A SYNC 12MSOP
In Stock: 127
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BST ADJ 2.5A SYNC 12MSOP
In Stock: 0