| Part Number | LTC2871IFE#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Transceiver |
| Protocol | Multiprotocol |
| Number of Drivers/Receivers | 3/3 |
| Duplex | Full |
| Receiver Hysteresis | 130mV |
| Data Rate | 20Mbps |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 38-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 38-TSSOP-EP |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC TXRX RS232 12-DFN
In Stock: 1086
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC TXRX RS232 12-DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC TXRX RS232 12-DFN
In Stock: 2603
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC TXRX RS232 12-DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC TXRX RS232 12-DFN
In Stock: 909
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC TXRX RS232 12-DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC TXRX RS232 12-DFN
In Stock: 5155
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC TXRX RS232 12-DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC TXRX RS232 DUAL 16-DFN
In Stock: 1230
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC TXRX RS232 DUAL 16-DFN
In Stock: 0