| Part Number | LTC2057HVIS8#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Amplifier Type | Zero-Drift |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Slew Rate | 0.45 V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 1.5MHz |
| -3db Bandwidth | - |
| Current - Input Bias | 30pA |
| Voltage - Input Offset | 0.5µV |
| Current - Supply | 900µA |
| Current - Output / Channel | 30mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4.75 V ~ 60 V, ±2.38 V ~ 30 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CHOPPER 3MHZ TSOT23-5
In Stock: 4000
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CHOPPER 3MHZ TSOT23-5
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CHOPPER 3MHZ TSOT23-6
In Stock: 500
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CHOPPER 3MHZ TSOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 8SO
In Stock: 4334
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 8SO
In Stock: 1732
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 8SO
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CHOPPER 3MHZ TSOT23-5
In Stock: 3000
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CHOPPER 3MHZ TSOT23-5
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CHOPPER 3MHZ TSOT23-6
In Stock: 500